עליית מחירי הגרעינים: איפה ומתי זה יעצור?

התירס רושם שיאים חדשים וגם שאר הגרעינים לא מפגרים אחריו. הרקע: ביקושים גדולים, פגיעה ביבולים וגם התאוששות חלק מהכלכלות, במיוחד במדינות המפותחות – בהן אחוזי התחסנות סבירים.
קרדיט צילום המחשה: Image by Couleur from Pixabay 

על פי סקירה של עדי פנחס מחברת COMMODEX, דו”ח ההיצע והביקוש החודשי של ה-USDA, ייתן תמונה מעודכנת של מצב המלאים בארה”ב ובעולם וצפוי ליצור תנודתיות במחירים. מחירי הגרעינים וזרעי השמן ממשיכים להיסחר בשיאים רב שנתיים. חודש פברואר היה החודש השביעי ברציפות בו מחירי התירס עולים לצד בלימה קלה במחירי החיטה והסויה. בסוף מרץ יפורסם דו”ח כוונות הזריעה בארה”ב שייתן את הטון להמשך האביב, כך שהחודש צפוי להמשיך לספק תנודתיות רבה במחירים.

לדברי פנחס, ”מדדי המניות בארה”ב ממשיכים בתיקון כלפי מטה אחרי שקבעו שיא כל הזמנים בפברואר. הנגיד האמריקאי הפיג חששות מאינפלציה בשבוע שעבר דבר שהוריד את מחיר הזהב אל מתחת לרמת 1700$ לאונקיה לראשונה מזה תשעה חודשים. יחד עם זאת, עושה רושם שהנגיד עשה זאת בכדי למתן את העליה החדה בתשואות על האג”ח האמריקאיות שממשיכות לזנק. אחרי פרסום נתוני התעסוקה בארה”ב בשישי שהיו טובים מהצפוי המדדים זינקו בחדות ותיקנו מעט את הירידות הקודמות, אך על פי החוזים העתידיים, היום צפויים המדדים לפתוח בירידות כאשר מדד הנאסד”ק נמוך בכ- 10% מהשיא שקבע בפברואר”.

לסקירה המלאה

כתבות נוספות

גידול ויצור עופות בר קיימא

במסגרת הכנס העולמי ל”מזון בר קיימא” בחסות האו”ם שיתקיים בספטמבר השנה. התבקשו המדינות להכין נושאים, הצעות ומחשבות לעתיד יצור המזון בשנים הבאות חזי כהן צילום: