חברת הגנטיקה העולמית “קוב ווינטרס” מוציאה קוו זכרי חדש

ענקית הגנטיקה העולמית קוב-וונטרס מתכננת להשיק קוו זכר חדש בימים אלה. הזכר החדש  “קוב וונטאז ‘”, הוא הזכר החדש שמוציאה החברה לשוק מאז 2017. הקו החדש יהיה זמין ללקוחות ומגדלים בצפון אמריקה עוד בקיץ הקרוב

מאת: חזי כהן
צילום יח”צ: מתוך אתר חברת COBB (שימוש הוגן על פי סעיף 27 א’)

לפי דברי החברה “קוב vantage ” פותח להיות “שחקן מצטיין בשוק העופות הגדולים” (פטמים). הזכר החדש יהיה קל יותר לגידול וניהול, עם יעילות מקצועית כלכלית.

מארק קופר מנכ”ל הגנטיקה העולמית בקוב אומר: “לקחנו בחשבון את קלות ממשק הגידול והוספנו את קצב הגדילה הגבוה ויעילות המזון הטובה”. בנוסף, נשמרה איכות הבשר. הזכר החדש מתאפיין בגובהו ובחוזק רגליים (יותר בשר רגל) .

הזכר החדש הינו, זכר ‘חבילה בלבד’ שנועד בעיקר לרבייה עם נקבת קוב 700. ההכלאה בין שני הקווים האלה יוצרת פטמים עמידים יותר עם רגליים חזקות. בניסוי השדה שעשתה החברה עם הזכר החדש נמצא: שיפור בהדגרה ובבקיעה, התבגרות מינית מוקדמת יותר (לעומת קווי הזכרים האחרים) וכרבולת גדולה יותר.

“המחויבות שלנו לאיכות בשר טובה יותר, מתממשת עם הצגתו של זכר Vantage”,אומר אלדו רוסי, סגן נשיא למחקר ופיתוח בקוב. “נחבר את זה ליתרונות הנוספים של ה- Vantage ונקבל פטם על השולחן עם איכות ומרקם בשר פרימיום שיכולים בסופו של דבר לעזור ולהשפיע על השורה התחתונה של היצרן והצרכן.

בשלב הזה, הקו הזכרי החדש לא יגיע לארץ. לפי נציגי קוב ישראל, הזכר הזה מיועד למדינות מתפתחות, עם דרישות ספציפיות. נשמח לראות ולעקוב אחר הביצועים המקצועיים כלכליים של הקו החדש, כדי לדעת את יעילותו והתאמתו לשוק הישראלי.

 

כתבות נוספות

האם צפוי מחסור בעופות טריים?

בשל רצף החגים – חג הרמדאן, עיד אל פיטר ולאחריו חג השבועות עשוי להיווצר מחסור בעופות טריים בלבד ברשתות השיווק. בעופות הקפואים – לא צפוי