סוכלה הברחת אלפי קילוגרם של בשר עוף

מפקחי משרד החקלאות סיכלו שני ניסיונות שיווק של 4 טונות בשר עוף ובשר בקר, שיועדו למכירה באזור ירושלים וחיפה, ומהווים סכנה ממשית לבריאות הציבור
דני בלר
צילום הדמיה: Image by PublicDomainPictures from Pixabay 

רואי קליגר, מנהל יחידת האכיפה והחקירות במשרד החקלאות, אמר לאחר האירוע: “אנחנו עושים כמיטב יכולתנו על מנת למנוע מניסיונות מעין אלו להצליח. אני מפציר בציבור – היו צרכנים נבונים, והקפידו לרכוש בשר בנקודות מכירה מוכרות ומוסדרות”.

מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה ולחקירות (פיצו”ח) במשרד החקלאות ופיתוח הכפר סיכלו שני ניסיונות לשיווק של 4 טונות של בשר עוף ובקר, המהווים סכנה לבריאות הציבור, ויועדו להימכר באזור ירושלים וחיפה.

המקרה הראשון היה כחלק מביקורת בסמוך לשכונת גבעת זאב שבירושלים, אז הבחינו המפקחים ברכב חשוד שמוביל מזון מן החי. כאשר עצרו את הרכב, מצאו המפקחים כי הרכב מוביל 3 טונות של עופות שנשחטו ללא כל פיקוח וטרינרי. כמו גם, חלק גדול מהעופות אוחסנו בארגזים בתא המטען, אך חלקים ממנו גם הונחו על ריצפת הרכב כאשר הם מובלים ללא קירור.

מחקירה ראשונית, עולה כי המבריח בשנות ה-40 לחייו, רכש את הסחורה בכפר מנדה, מתוך רצון לשווקה בירושלים. אך נעצר טרם הגעתו ליעד הסופי. בחקירתו עלתה כוונתו למכור את העופות בשכונות ירושלים, בכך למעשה לסכן באופן ממשי את בריאות הצרכנים. לנוכח הסכנה הנשקפת לבריאות הציבור, העופות הועברו להשמדה. נגד נהג הרכב נפתחו הליכים משפטיים ורכבו הוחרם.

באירוע נוסף, כחלק ממשימת איתור אתרי שחיטה שחורה, הבחינו מפקחי משרד החקלאות בשיתוף שוטרי משטרת ישראל, בכפר ריינה ליד נצרת, באתר ובו כמות של טון בשר שנשחטו ללא כל פיקוח וטרינרי. כמו כן, חלק מהבשר הוחזק בארון ללא קירור הולם. מחקירה ראשונית, עולה כי האתר שייך לאדם בשנות ה-30 לחייו מכפר ריינה. בחקירתו עלתה כוונתו למכור את הבשר באזור חיפה והסביבה, ובכך לסכן באופן ממשי את בריאות הצרכנים. לנוכח הסכנה הנשקפת לבריאות הציבור, הבשר הועבר להשמדה. נגד בעל האתר נפתחו הליכים משפטיים.

רואי קליגר, מנהל היחידה לאכיפה ולחקירות (פיצו”ח) במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: “לצערנו, המקרים הללו הם הקצה שבקצה. אנחנו עושים כמיטב יכולתנו על מנת למנוע מניסיונות מעין אלו להצליח, וכך גם הצלחנו למנוע את שיווקן של העופות בירושלים והבשר. אך ללא הקשבת הצרכנים להוראות, לא נוכל להבטיח את בריאות כולנו. לכן, אני חוזר ומדגיש, יש להקפיד ולרכוש מוצרים מן החי בנקודות מכירה מוכרות ומוסדרות, לשים לב לאריזה, לתווית ולסימון”.

כתבות נוספות

האם צפוי מחסור בעופות טריים?

בשל רצף החגים – חג הרמדאן, עיד אל פיטר ולאחריו חג השבועות עשוי להיווצר מחסור בעופות טריים בלבד ברשתות השיווק. בעופות הקפואים – לא צפוי