אירן: בשל מחסור בתערובות – לולים פטם מושמדים

המשבר הכלכלי החריף באירן הוביל את הלולנים במדינה להשמיד לולי פטמים, מאחר ואין במה להזין את העופות. הממשלה מסרבת לאפשר העלאת מחירים, ענף הלול הפך ללא כלכלי
דני בלר
צילום: Image by Javad Esmaeili from Pixabay / שימוש הוגן על פי סעיף 27  א’

הסנקציות של מדינות המערב, פיחות המטבע המקומי והמשטר החדש הובילו את תעשיית המזון האיראנית למשבר חסר תקדים, ומאיימים להכניס את המדינה למחסור במזון כבר בחודשים הקרובים.
ממשלת איראן ממשיכה לדבוק במדיניות של פיקוח מחמיר על המחירים בשוק בעלי החיים המקומי. המדיניות כוללת רכישת בשר פטם מהמגדלים במחירים קבועים וחלוקת תערובות בין חקלאים והמכונים במחירים ידועים מראש.

מוג’טאבה עלי, מנכ”ל האיגוד הלאומי של מגדלי חיות משק: “התערובות לא מגיעות לחקלאים או מגיעות מאוחר מדי, מה שמאלץ אותם להשיג חומרי מזון בשוק הפתוח. כאשר החקלאים החלו לרכוש דגנים בשוק הפתוח, העלויות שלהם זינקו”. חקלאים רבים הכריזו על פשיטת רגל, כאשר על פי הדיווחים רבים אחרים משמידים את בעלי החיים שלהם, מאחר והם לא מוכנים לסבול מהפסדים.
על פי הדיווחים, ממשלת איראן הצליחה לרסן את עליית המחירים בשוק העופות המקומי על ידי חלוקת עתודות תבואה ממלכתיות בין החקלאים במחירים נמוכים יחסית.
העניינים התדרדרו במהלך החודשים האחרונים, כאשר ממשלת איראן קיבלה החלטה שנויה במחלוקת להצלת מטבע חוץ. נכון לעכשיו, 3 מיליון טונות של דגנים תקועים במכס בנמלי הים מכיוון שהרשויות האיראניות לא משלמות את חשבונותיהן.

כתבות נוספות

ספרד: ביקוש גובר לביצי חופש

בספרד חל מהפך צרכני – והציבור מעדיף ביצים שמקורן בתרנגולות הגדלות בלולי חופש דני בלר צילום: Image by Igor Ovsyannykov from Pixabay / שימוש הוגן על פי סעיף