ארה”ב: תחלואת הקורונה בקרב עובדי המשחטות גבוהה מגלי תחלואה קודמים

דו”ח של ועדת המשנה של בית הנבחרים על משבר הקורונה מביא נתונים חדשים באשר לתחלואת קורונה בקרב עובדי משחטות ובתי אריזה של בשר פטמים
מאת: דני בלר
צילום: Photo by Mark Stebnicki from Pexels

ועדת המשנה של בית הנבחרים של ארה”ב בדקה את ספקי הבשר הגדולים במדינה, השולטים ב-80% משוק הבשרים.
על פי הנתונים, כ-60,000 עובדים חלו בקורונה – ו-269 נפטרו. מדובר בנתון גבוה מהערכת מרכז הדיווחים על מזון וסביבה (FERN). תעשיית אריזת הבשר נפגעה קשה במיוחד ממגפת הקורונה, בין השאר מכיוון שעובדיה נוטים להיות יחדיו במקום סגור במשך שעות ארוכות. ממצאי ועדת המשנה כללו גם פרטים חדשים על פרוטוקולי בטיחות רופפים בחלק מהמפעלים.
דו”ח ועדת המשנה גם העלה כי מינהל הבטיחות והבריאות בעבודה (OSHA) לא עשה מספיק כדי להגן על העובדים בתעשיית הבשר מפני נגיף הקוביד-19.
צוות OSHA אמר לוועדת המשנה כי תחת הנשיא לשעבר דונלד טראמפ, הנהגת הסוכנות קיבלה ”החלטה פוליטית” שלא להנפיק תקן חירום זמני (ETS) שהיה מחייב את אורזי הבשר לנקוט באמצעי זהירות, נכתב בדו”ח.

“מבלי להיאחז באף תקן ספציפי, חברות אריזת בשר נותרו עם שיקול דעת בלתי מבוקר לקבוע כיצד להגיב למגיפת הקורונה, שהיה לרעת עובדי אריזת הבשר”, נכתב בדו”ח.

כתבות נוספות

ענף ההטלה בישראל: העובדות האמיתיות

מאת: מוטי אלקבץ, מזכיר ארגון מגדלי עופות בישראל בשבועות האחרונים מופצות ידיעות שקריות הנוגעות לענף הטלה. חלק מהעיתונאים לא טורחים לבדוק את העובדות האמיתיות וחלקם