בולגריה: התפרצות שישית של שפעת העופות – מתחילת השנה

דאגה בענף הלול המקומי בשל התפרצות שפעת עופות מזן A, הנחשבת מדבקת במיוחד – בכפר טריליסטניק שבדרום המדינה
מאת: דני בלר
קרדיט צילום המחשה: Image by Bernd Focken from Pixabay

160,000 ברווזים ו-194,000 תרנגולות הושמדו בכפר טריליסטניק שבדרום בולגריה, אחרי שבחוות מטילות התגלו מקרים של שפעת עופות מסוג A, הנחשב מדבק במיוחד. זוהי הפעם הרביעית, מאז 2017, שהכפר נפגע משפעת העופות וזהו המקרה השישי של התפרצות המחלה בבולגריה, מתחילת 2021.

רשויות הבריאות, החקלאות והמזון במדינה מטפלות באירוע על פי תקנים מחמירים. שפעת העופות פגעה השנה גם במדינות באפריקה, שיבשה את שרשרת הייצור ופגעה בפרנסתם של מגדלים ונותני שירותים רבים. בנוסף, נרשמו מקרים באירופה ובדרום אמריקה. אל שפעת העופות יש להוסיף את מגפת הקורונה, שבמדינות רבות בעולם רחוקה מלהסתיים. כאן, העובדים הם אלה שנפגעו והיה צורך לסגור משחטות ובתי אריזה ולהסיט את הייצור למקומות שלא נפגעו.

כתבות נוספות

האם צפוי מחסור בעופות טריים?

בשל רצף החגים – חג הרמדאן, עיד אל פיטר ולאחריו חג השבועות עשוי להיווצר מחסור בעופות טריים בלבד ברשתות השיווק. בעופות הקפואים – לא צפוי

תוספת סידן במטילות

השפעת תוספת סידן שמקורו בצדפות ויצורים ימיים על איכות הקליפה וביצועי מטילות מבוגרות ישראל יוסלביץ, שאדי בלייק ודן בכרך שה”מ, תחום בעלי כנף משרד החקלאות.

איך למזער את הרס הרפד בגיל הצעיר

למה הרפד נהרס ומתגבש באופן פתאומי בגיל הצעיר למרות שהצפיפות עדיין נמוכה? התופעה קורית כיוון שאוורור המינימום אינו מתעדכן בהתאם לעלייה בצריכת המים והפרשת המים