בריטניה: לתעדף את עובדי ענף הלול בתור לקבלת חיסוני קורונה

מצוקת חיסוני הקורונה: בבריטניה קוראים לתעדף את עובדי ענף הלול בקבלת חיסונים: ”תהליך ייצור המזון רגיש, רווחת בעלי החיים דורשת כוח אדם רב, הכנסת עובדים לבידוד פוגעת בשרשרת הייצור”
צילום המחשה: Image by DoroT Schenk from Pixabay 

בעוד שבישראל אין מחסור בחיסוני קורונה, בבריטניה המצב שונה לגמרי. התורים לקבלת החיסון ארוכים – ואין מספיק חיסונים לכולם.

מדינות העולם מביטות בקנאה על ישראל, המובילה בקצב חיסוני הקורונה. בארצות הברית, במדינות אירופה ואפילו בבריטניה, קיים מחסור בחיסונים. התור לחיסון יכול לקחת חודשים ארוכים.

החשש בבריטניה – ובשאר מדינות העולם, הוא כי בשל הסביבה הרגישה בה מתבצע ייצור ועיבוד מזון, התפרצות נגיף הקורונה תשפיע על שרשרת ייצור המזון. בתעשיית הביצים הבריטית – בלולי ההטלה ובשאר השלבים, יש סטנדרטים גבוהים מאוד של רווחת בעלי חיים, המצריכה צוות מיומן. צוותים הנכנסים לבידוד בשל מגע עם חולה מאומת עלולים לשבש את העבודה, מאחר ובשל הברקזיט, בריטניה אינה יכולה עוד לייבא בקלות תוצרת משאר מדינות אירופה.
במועצת הלול הבריטית סבורים כי הממשלה חייבת להבטיח כי מי שעובד בחקלאות יהיה ברשימת המועדפים לחיסונים. תעשיית המזון היא ענף הייצור הגדול בבריטניה ותעשיית הביצים הבריטית לבדה שווה יותר ממיליארד ליש”ט בשנה לכלכלת בריטניה. המכירות הקמעונאיות של ביצים בבריטניה גדלו בשנה שעברה ב 18.4% – שוות ערך ל -1.2 מיליארד ביצים נוספות.

כתבות נוספות

צילום המחשה: Ibgroup2018 / 4.0 CC BY SA

תחשיבי תחילת חודש אפריל 2021

התחשיבים של תחילת החודש עבור חודש אפריל 2021 עבור פרגית קלה, פרגית כבדה, אפרוח הודו והודנים. קרדיט צילום המחשה: Ibgroup2018 / 4.0 CC BY SA

חג פסח כשר ושמח!

ארגון מגדלי עופות מאחל לחבריו ולכל עם ישראל חג פסח כשר ושמח! חג של חירות, של התחדשות, עשייה, הגשמה ובעיקר – חג של בריאות! מאחלים