גידול ויצור עופות בר קיימא

במסגרת הכנס העולמי ל”מזון בר קיימא” בחסות האו”ם שיתקיים בספטמבר השנה. התבקשו המדינות להכין נושאים, הצעות ומחשבות לעתיד יצור המזון בשנים הבאות
חזי כהן
צילום: Image by Kerstin Riemer from Pixabay 

ארגונים גדולים בתעשיית העופות, מנסים להבין ולהגדיר מה המשמעות בגידול, ביצור ובתעשיית העופות של המונח “בר קיימא”.

לאחרונה התקיים סמינר מקוון בנושא “גידול עופות בר קיימא”. בסמינר הזה, הביאו תאוריות ורעיונות ליישום ולפעולות.

יש דחף עולמי לנושא: “יצור חקלאי בר קיימא”. תחום העופות מספק כמעט 40% מהבשר הנצרך ברחבי העולם, יש לו חלק מרכזי בפיתוח בר קיימא עולמי. התחייבות שאישרה מועצת העופות הבינלאומית (IPC) ואשר מקודמת ברחבי העולם על ידי מטרות האו”ם לפיתוח בר-קיימא.

הנושאים המרכזיים שמתקדמים בנושא גידול עופות בר קיימא הם: בריאות העוף באופן טבעי, לדוגמא: זיהום במחלת גומבורו (קליני או תת קליני) משפיע על בריאות העוף. לכן חשוב לעקוב אחר כל החוליות בשרשרת הייצור. החשוב ביותר הוא שהעופות והפטמים במיוחד יהיו מוגנים יותר ויוכל לשמור על בריאותם. ברגע שהעוף בריא, הוא מסוגל לבצע תוצאות טובות יותר.

הנושא השני: תהליך היצור  – הפטמים הם חיות המשק היעילות ביותר. שום בעלי חיים אחרים לא יכולים להתחרות בהם כשמדובר בשיעור יעילות המזון ויעילות היצור. אף על פי כן, מומחים רבים מאמינים כי גידול פטמים מודרני ברחבי העולם עדיין רחוק מלהיות מודל בר קיימא. אם זה נכון, מדוע זה? –  עלינו להבין את המשמעות האמיתית של מערכת בת-קיימא בייצור הפטמים ולראות מה ניתן לעשות יותר או אפילו מה לא לעשות יותר, כדי ליצור פיתוח בר-קיימא בייצור פטמים.

נושא שלישי – רווחה וייצור ידידותי לסביבה –  האם יש לכך עתיד תקין? האם המודל העסקי “בר קיימא” נכון מבחינה כלכלית?

כתבה נרחבת בגיליון הבא של עיתון “משק העופות”

כתבות נוספות