הגיעו לחזק: ראשי ארגון מגדלי העופות ביקרו בלול עלומים

קיבוץ עלומים בנגב הוא אחד היישובים שהותקפו על ידי מחבלי חמאס במתקפת הפתע על ישראל, ביום שבת 7 באוקטובר 2023. בין היתר, נפגע הלול בקיבוץ והצוות לא יכל להגיע אליו לאמוד את הנזקים, בגלל ירי רקטות.

בצילום: שוקי בשן, מוטי אלקבץ ורכז לול עלומים

בזכור, 30 מחבלים פשטו על הקיבוץ, אך נהדפו על ידי כיתת הכוננות בת 12 תושבים שהרגו עשרה מהמחבלים. כיתת הכוננות ניהלה את הקרב לבדה מ-6:30 בבוקר ועד שהגיעו כוחות מיחידת מצדה ויהל"ם בשעה 12,  לאחר שלא הצליחו לחדור לאזור המגורים, כעשרה מהמחבלים פנו לרפת, רצחו 16 עובדים זרים מנפאל ומתאילנד וחטפו שמונה מהם, שרפו את הסילו ואת מכון החליבה וחוררו ביריות את מכלי החלב.

ב-12:30 הגיעו עשרות מחבלים לאזור בית האריזה של הקיבוץ, נתקלו בכוח צנחנים, ומסוק קרב הרג את מרביתם. ביום שני פונו חברי הקיבוץ לנתניה. הלולנים בקיבוץ נחושים לחזור לעבודה מלאה. השבוע הם קיבלו ביקור של יו"ר ארגוןם מגדלי העופות, שוקי בשן ושל מזכיר הארגון, מוטי אלקבץ. לולי פטם והטלה ומשקים משפחתיים רבים נמצאים בעוטף עזה ובקו העימות, האיזור שנפגעו בצורה הקשה ביותר במלחמה הנוכחית. עם זאת, יצויין, כי למרות המצב הקשה, רוחם של הלולנים איתנה.

כתבות נוספות

דו"ח מיקופלסמה – יולי 2024

להלן רשימת המשקים בעלי רשיון להחזקת משק טיפוח, הפצה ורביה ובהם הלהקות שנבדקו סרולוגית או בשיטת ה-PCR למיקופלסמה גליספטיקום MG – (תרנגולות ) תוצאות הבדיקות

קרא עוד