הלחימה בצפון: לול נפגע באביבים

מטח כבד לגליל, ביום שני השבוע: חיזבאללה ירה טיל נ"ט לאביבים, שפגע בבית ובלול
צילום: רשתות חבתריות ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

מטח הכבד לעבר קריית שמונה ויישובי הגליל ביום שני השבוע: חיזבאללה ירה סמוך לשעה 23:00 טיל נ"ט לעבר המושב אביבים אשר בגליל העליון, בו ממוקמים לולי הטלה. הטיל פגע פגיעה ישירה בלול אשר היה ריק מעופות. הלול נהרס לגמרי. בית סמוך נפגע – וכל הדלתות והחלונות שלו נעקרו ממקומם מעוצמת ההדף. חיזבאללה לקח אחריות על הירי.

זו אינה הפגיעה הראשונה בלולי הצפון, בהם עובדים לולנים לא אחת תחת סכנת חיים.

כזכור, דיווחנו בגיליון פברואר בעיתון "משק העופות" על הסכנה הנשקפת ללולני הצפון. במרגליות, בדוב"ב, גם בקריית שמונה ובצפת – מאז החלה מלחמת חרבות ברזל, הלולנים בקו העימות עובדים בתנאים בלתי אפשריים, תחת אש, בסכנה מתמדת. העדויות והסיפורים זהים: הדרכים למשקים הפכו שטח צבאי סגור, ספקים נאלצים לפעמים להמתין שעות עד שתותר כניסתם, איסוף הביצים נעשה תוך סכנת נפשות של ממש.

רק כשבוע לפני סגירת הגיליון, לול ניזוק בפגיעה ישירה של טיל שירה ארגון הטרור חזבאללה לעבר מרגליות, ו-9,000 עופות מתו. "אנחנו רואים שחיזבאללה מכוון את האש לחקלאים ולמקור הפרנסה שלנו. הוא יודע שאנחנו אלו ששומרים על הגבול – הציפייה שלנו מהמדינה היא לחסל את האיום שנקרא חיזבאללה", אמרו תושבים באיזור, מהמעטים שנותרו לעבוד, על מנת להבטיח את הביטחון התזונתי של תושבי ישראל.
הנזק הכבד ללול התגלה רק בבוקר. הבעלים לא יכלו לגשת למקום ולבחון את הנזק, בשל הסכנה מוחשית שמחבלי חיזבאללה ירו לעברו. "פעם נוספת אנחנו רואים שחיזבאללה מכוון את האש לחקלאים ולמקור הפרנסה שלנו, הוא יודע שאנחנו אלו ששומרים על הגבול", אמרו חקלאים במושב.

"כולנו באותו מצב. מה אתה רוצה שאני אספר לך. אז עושים כתבות, זה לא ממש פותר לנו את הבעיות", אומר לולן שביקש לציין את שמו. "אין לנו פרנסה אחרת. אנחנו כאן עשרות שנים, כי הורינו קיבלו מכסת עופות ובאו ליישב את קו העימות. אנשים פה לא חיים בלוקסוס. אנחנו אנשי עמל, אנשי עבודה, כל חיינו כאן, כל הפרנסה שלנו כאן. רוצים שנשקיע מיליוני שקלים על לול רפורמה. מאיפה? יש פה מלחמה, יורים עלינו ללא הפסקה. מישהו בממשלה שומע? מבין? קולט?".

כתבות נוספות