הערכות ישראל לפסגת המזון העולמית

במסגרת הכנס העולמי ל”מזון בר קיימא” בחסות האו”ם שיתקיים בספטמבר השנה, התבקשו המדינות להכין נושאים, הצעות ומחשבות לעתיד יצור המזון בשנים הבאות
מאת: חזי כהן
קרדיט צילום: Image by 지원 이 from Pixabay 

המשרד להגנת הסביבה (האחראי על הכנס) חילק את ענפי החקלאות השונים המייצרים מזון ל”שולחנות דיון” ולהכנת נושאים לדיון בכנס. פורום “שולחן הלול” הישראלי (עופות וביצים) המורכב מנציגי כול העוסקים בענף , משחטות, תעשיית העוף והביצים, ווטרינריה, מחקר ופיתוח, תעשיית יצור חלבון מתוכנת (יצור מזון ללא בשר), נציגי משרד החקלאות וההדרכה ונציגי מגדלים.

המשימה שהוטלה על צוות “שולחן הלול”: לקיים דיונים ולערוך סיעור מוחות בנושא : אתגרים ויעדים בענף העופות ויעדים מדידים לשנים 2030-2050 . כמו כן, יצטרכו חברי השולחן להתייחס לנושא של יצור עתידי של תחליפי חלבון מן החי והצומח. כול זה תחת הכותרת של חקלאות בר קיימא והגנת הסביבה.

ענף הלול ויצור מזון מן החי, אינו עומד מלכת. הספקת מזון (חלבון) לאוכלוסיית העולם, מעסיקה מאוד את כול המדינות בעולם. יש חובה על המדינות העשירות לדאוג להספקת מזון וליעל את היצור במדינות העניות. יחד עם זאת לשמור על תנאי גידול מיטביים ושמירה על הסביבה ועל המשכיות הקיים.

פסגת המזון העולמית שתתקיים בספטמבר השנה, תעלה את הבעיות ותציג פתרונות אפשריים לעתיד טוב יותר.

כתבות נוספות

ענף ההטלה בישראל: העובדות האמיתיות

מאת: מוטי אלקבץ, מזכיר ארגון מגדלי עופות בישראל בשבועות האחרונים מופצות ידיעות שקריות הנוגעות לענף הטלה. חלק מהעיתונאים לא טורחים לבדוק את העובדות האמיתיות וחלקם