חברת הטיפוח “האברד” מציינת 100 שנה להיווסדה

חברת גידול העופות הותיקה חוגגת 100 שנות פעילות. אירה ואוליבר האברד, הקימו את חברת העופות לטיפוח באופן רשמי בשנת 1921
חזי כהן
(צילום: יח”צ חברת האברד, מתוך אתר החברה)

חברת גידול העופות האברד חוגגת השנה 100 שנה להיווסדה. מה שהתחיל עם להקת עופות רבייה קטנה בחווה בוולפול, ארה”ב, גדלה לאחת החברות המובילות בתחום טיפוח עופות בעולם, מייצאת ומשוקת למאה מדינות בכל רחבי העולם.

אירה ואוליבר האברד, הקימו את חברת העופות לטיפוח באופן רשמי בשנת 1921. מאז, נולדה מורשת גדולה. תעשיית העופות ראתה שינויים מדהימים במהלך המאה האחרונה, עם תוצאות דרמטיות לטובת החברה העולמית וצרכני העופות. חברת “האברד” מילאה וממלאת עד היום תפקיד חיוני בתעשיית העופות. מהימים הראשונים ואילך, בני משפחת האברד בנו במהירות את המוניטין והעסקים שלהם באמצעות עבודה חכמה וקשה, תוך כבוד לעובדיהם ולקוחותיהם ושיפור מתמיד של איכות העופות שלהם.
התפתחות הגנטיקה, דרישות השווקים והצרכנים גרמה לחברת האברד להמשיך להתקדם למרות קשיים כלכליים ויצירת קווי טיפוח חדשים שאנו מכירים היום. הם התאימו את הטיפוח המסורתי של זניי “ניו-המפשייר” הצבעוני, כדי לגוון ולהציע זן עם נוצות לבנות ולפגוש פלח שוק חדש. (היום רוב השוק העולמי הם עופות בצבע לבן). עד שנות החמישים ארה”ב הייתה השוק העיקרי שלהם. ההתרחבות הבינלאומית החלה בשנות השישים באירופה ואז לקראת שאר העולם. באותה עת, מחקר ופיתוח הפכו לעסק הליבה שלהם כדי להבטיח שהחברה תמשיך להתקדם תוך הקשבה למגמות בשוק, צרכי הלקוחות ודרישות הצרכנים. בעשורים שלאחר מכן עסקי החברה התאפיינו בהצלחות גדולות וגם בכמה כישלונות.

היסטוריה בקצרה

ההתחלה הייתה, אם סיום לימודיו של אוליבר האברד במכללת החקלאות בניו-המפשייר בשנת 1921. משפחת האברד הקימה עסק משפחתי לגידול עופות מסחריים. בהמשך, הקימו את חברת הטיפוח. מאז שנת 1921 ועד לרכישתו של מרק בשנת 1974, חברת האברד תמיד הייתה חברה משפחתית. בשנת 1997 התמזגה החברה עם קבוצת ISA מצרפת, והתמקדה אך ורק בגידול פטמים. החל משנת 2003, ובשנת 2005 נרכש האברד על ידי Group Grimaud (קבוצה משפחתית צרפתית). בפברואר 2018 חברת “האברד” הפכה לחלק בקבוצת Aviagen, וממשיכה לפעול כחברת גידול עצמאית במסגרת קבוצת Aviagen.

כתבות נוספות

צילום המחשה: Ibgroup2018 / 4.0 CC BY SA

תחשיבי תחילת חודש אפריל 2021

התחשיבים של תחילת החודש עבור חודש אפריל 2021 עבור פרגית קלה, פרגית כבדה, אפרוח הודו והודנים. קרדיט צילום המחשה: Ibgroup2018 / 4.0 CC BY SA

חג פסח כשר ושמח!

ארגון מגדלי עופות מאחל לחבריו ולכל עם ישראל חג פסח כשר ושמח! חג של חירות, של התחדשות, עשייה, הגשמה ובעיקר – חג של בריאות! מאחלים