צילום: דני בלר

”לא ניתן לליברמן, לפקידי האוצר ולשר החקלאות עודד פורר, לפורר ולרסק את יישובי הצפון”

ענף ההטלה בישראל סוער: במטרה להוריד את יוקר המחיה, לדבריו, הציע שר האוצר אביגדור ליברמן, ביחד עם שר החקלאות עודד פורר, לפתור ממכס ביצים מיובאות. ניסיון העבר מוכיח, כי הוזלת מחירי ייבוא תוצרת חלקאית אינה מוזילה את המחיר לצרכן ופגעת בסופו של דבר בחקלאים. בארגון מגדלי העופות נחושים לצאת למאבק על הפרנסה, שהוא גם מאבק על הבית. אם הצעד ייצא אל פועל, הוא יפגע פגיעה אנושה באלפי משפחות על גבול הלבנון.

מאת: דני בלר

מוטי אלקבץ,  מזכיר ארגון מגדלי העופות בישראל, מגיב על הצעת שר האוצר לייבא ביצים, על מנת להוזיל את יוקר המחיה: ”ענף ההטלה בישראל מהווה מקור פרנסה עיקרי במושבי גבול הצפון ברוב המקרים מקור פרנסה יחיד. הענף מפרנס מעל 3000 משפחות באופן ישיר ועוד כ- 1000 משפחות תומכות ענף. מעל 2000 משפחות מכלל המגדלים מתגוררות במושבים בגבול הלבנון. מושבים אלו יושבו בשנות ה- 50 בשליחות המדינה. רובם ככולם בני עדות המזרח וענף ההטלה כאמור מהווה מקור פרנסה יחיד עבורם”.

וידאו: מזכיר ארגון מגדלי העופות, מוטי אלקבץ, בראיון בערוץ 13 (צילום מסך, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א’)

”מושבי הצפון מהווים את קו ההגנה האזרחי מול החיזבאללה. לא ניתן לליברמן, לפקידי האוצר ולשר החקלאות עודד פורר, לפורר ולרסק את יישובי הצפון. את מה שהחיזבאללה מנסה לעשות שנים רבות , עושה ליברמן באיבחת סכין. החלטתו האומללה של ליברמן, בנוסף לחיסול ההתיישבות בגבול הלבנון, תגדיל את הרווחים הקמעונאים ותעשיר יבואנים תאווי בצע. החלטה זו לא תוריד אגורה אחת לצרכן בדומה לדגים הטריים, הטונה ועוד מוצרים ותוביל אוכלוסייה שלמה לחיי עוני . אנו נערכים למאבק על קיומנו שלא נראה שנים במדינת ישראל״.

על פי תוכנית האוצר, תינתן תמיכה ישירה לחקלאים על כל ביצה עם עדיפות לחקלאי הפריפריה. זאת ועוד: התוכנית מציעה לתת  מענקי חדשנות והשקעות למגדלים על מעבר ללולים מודרניים. במשרד האוצר סבורים כי הפחתת המס תוזיל משמעותית את מחירי את מחירי הביצים. ניסיון העבר מוכיח כי המגדלים ספגו על עצמם את כל ההוזלות וכי אלו לא גולגלו אל הצרכנים.

כתבות נוספות