מגדלים את דור ההמשך של החקלאים

חברת אדמה מקימה קרן מלגות למימון תארים אקדמיים בתחומי החקלאות לתושבי עוטף עזה ויישובי גבול הצפון בסכום של כמיליון שקלים
צילום: חברת אדמה

תוכנית המלגות החדשה של אדמה כוללת מימון של כ-25 תארים אקדמיים בפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה של האוניברסיטה העברית הממוקמת ברחובות. כל מלגה, בעלות של כ-40 אלף ש"ח, כוללת שכר לימוד מלא לתואר ראשון או שני.

קרן המלגות של חברת אדמה הוקמה במטרה לתמוך בקהילות החקלאיות שנפגעו במהלך הלחימה, וכדי לסייע בהבטחת עתיד ענף החקלאות בישראל. החברה תורמת כמיליון שקל שיחולקו כמלגות מלאות לתואר ראשון או שני לסטודנטים מעוטף עזה ויישובי גבול הצפון שרואים את עתידם בענף החקלאות. בימים אלו אדמה יוצאת בקול קורא לקבלת מלגת לימודים בשווי של כ-40 אלף שקל.

מודי בניה, סמנכ"ל אנשים באדמה: "המצב הבטחוני בישראל פוגע באופן קשה בענף החקלאות. כבר למעלה מ-75 שנה שהחקלאים הישראלים הם שותפים של אדמה, ובשעת משבר אנחנו נהיה שם בשבילם. החקלאות הישראלית תמיד נחשבה פורצת דרך, והכרחית למען הבטחת הביטחון התזונתי של מדינת ישראל. אנחנו באדמה גאים לסייע בטיפוח הדור הבא של החקלאים, ולהבטיח את עתיד החקלאות בישראל."

המלגות מיועדות לסטודנטים בתחומים הבאים: קרקע ומים, בעלי חיים, מדעי הצמח, אגרואקולוגיה ובריאות הצמח, כלכלת סביבה וניהול.

הקריטריונים לחלוקת המלגות: מקום מגורים רלוונטי באחד מיישובי העוטף או גבול הצפון או אזור אחר שנפגע במלחמה, זיקה לתחום החקלאות והבעת רצון לשוב ולעסוק בעבודה חקלאית בסיום הלימודים, עמידה בדרישות התואר עד לסיום הלימודים / אישור התקדמות והמלצת מנחה.

המלגה בגובה שכר לימוד מלא (כ-40 אלף ש"ח) תחולק באופן הבא: 2,000 ₪ עם אישור הקבלה לתוכנית, יתרת התשלום בסוף כל שנת לימודים לאחר בדיקת עמידה בדרישות האקדמיות ורישום לקורסים בשנה שאחריה.

תהליך הבחירה יבוצע על ידי ועדת המלגות הפקולטאית שתערוך מיון וסינון ראשוני בדגש על הקריטריונים שנקבעו. בשלב שלאחר מכן ועדה מטעם חברת אדמה תבחר את המלגאים הסופיים בתוכנית.

מועד אחרון להגשת מועמדות למלגה של אדמה הינו עד תאריך 3.3.2024, דרך טופס הבקשה המקוון באתר הפקולטה לחקלאות ובמערכת המלגות של האוניברסיטה בכתובת: http://scholarships.huji.ac.il

אדמה הינה חברה ישראלית-בינלאומית, מהחברות המובילות בעולם בתחום הגנת הצומח, המספקת פתרונות לחקלאים ביותר מ-100 מדינות, להתמודדות עם עשבים, מזיקים ונגעים. החברה עוסקת בייצור ושיווק של מדבירי חרקים וקוטלי פטריות ועשבים להגנת הצומח, ונחשבת לשביעית בעולם בתחום. לאדמה אחד מסלי המוצרים המקיפים והמגוונים בעולם של חומרים פעילים וכן מרכזי מחקר ופיתוח, מתקני ייצור ופורמולציה מתקדמים, לצד תרבות ארגונית אשר מעודדת את אנשיה בשווקים ברחבי העולם להאזין לחקלאים וליישם פתרונות בהתאם לצרכים בשטח. אדמה מעסיקה בישראל כ-1,500 עובדים, ומפעילה 3 אתרי ייצור באשדוד, בנאות חובב ובבאר שבע. מטה החברה הגלובלי ממוקדם באיירפורט-סיטי. אתר האינטרנט של אדמה www.adama.com

 

 

 

כתבות נוספות