"מנענו אסון כבד": רקטה פגעה בלול פטמים בעוטף עזה

בשל המצב הביטחוני, החליטו בלול בקיבוץ בעוטף עזה לדחות את המדגר. בדיעבד, מסתבר כי החלטה זו, שנבעה מזהירות, הצילה חיים ומנעה אסון כבד. לול אחר במרחב ספג גם פגיעת רקטה, אך שם, למרבה המזל, הרקטה לא התפוצצה. הימים הקשים של לולני עוטף עזה – שגם בעת מתיחות ביטחונית  – ממשיכים בעבודה

דני בלר
צילומים: תיעוד מבצעי כבאות והצלה דרום

ימים לא קלים עוברים על חקלאי עוטף עזה – ועל הלולנים בפרט: בסבב הלחימה פגעה רקטה בלול פטם בקיבוץ. הלול נשרף קליל. מדובר בלול חדיש, משודרג, אשר מנהל הלול החליט שלא לאכלס בשל המצב הביטחוני. בדיעבד, הסתבר כי זאת הייתה החלטה מצילת חיים: "איני רוצה לחשוב מה היה קורה אם הלול היה מאוכלס… נמנע אסון גדול". רק לפני כמה ימים פגעה רקטה בלול אחר בעוטף – אך לא התפוצצה. 

"אני מנוסה בסבבי הלחימה, זאת המציאות של האיזור", אומר לנו מנהל הלול. "עברנו מקרים בעת מבצע צוק איתן. אחרי שתגמר הלחימה, אנשי מס רכוש ייטפלו בנזקים. זה לא העניין. העניין הןא שאם היו פה עובדים,  הי נגרם אסון חלילה. מסתבר שזאת הייתה החלטה מצילת חיים". בקיבוץ בו שוכן הלול האזעקות נשמעות אחת לכמה דקות. לא אחת, בסבב הזה, נקראו תושבים בגזרה להסתגר בבתיהם, בשל חשש לאירועים ביטחוניים. במציאות הזו, הלולנים ממשיכים בעבודה. בשל האירועים הביטחוניים ברחבי הארץ, בחלק מהמשחטות הגיע כוח אדם מצומצם יותר ולולנים קיבלו הודעה על דחיית שיווק – בין כמה שעות ליממה. בנגב, בעוטף עזה, מנסים היום, שלישי, להבין לאן נושבת הרוח. מבצע "שומר החומות" טרם הסתיים וצפויים עוד ימי לחימה.

משירותי כבאות והצלה במחוז דרום נמסר: "הייתה פגיעה ישירה ושריפה אזור מועצה אזורית אשכול. צוותי כיבוי וחילוץ מתחנת נתיבות פועלים בפגיעה ישירה באזור מועצה אזורית אשכול בלול תרנגולות. לוחמי האש מבצעים פעולות כיבוי בעקבות שריפה שהתפתחה בתוך לול התרנגולות".

 

כתבות נוספות