משרד החקלאות האמריקאי בתוכנית להפחתת תחלואת הסלמונלה שמקורה בעופות

שירות הבטיחות והפיקוח של המזון האמריקאי (FSIS) הודיע כי הוא פועל ביתר שאת לצמצום מחלות סלמונלה הקשורות במוצרי עופות. הסוכנות נקטה במספר יוזמות לאיסוף נתונים ומידע שישמשו אותה בתוכניות לעמידה ביעד הלאומי של הפחתת תחלואת הסלמונלה ב-25%

דני  בלר
צילום: Image by WikiImages from Pixabay

“יותר מדי צרכנים חולים מדי שנה בסלמונלה שמקורה בעופות”, אומר שר החקלאות טום וילסק. “אנו נוקטים בפעולות למניעת זיהום מחיידקי סלמונלה בכל שרשרת האספקה של העופות למאכל ובמערכת הייצור, על מנת להגן על בריאות הציבור”.

למרות הפחתה עקבית בהיקף נגיעות הסלמונלה במוצרי עופות, יותר ממיליון אירועי תחלואה של סלמונלה מתרחשים מדי שנה בארצות הברית וההערכה היא כי למעלה מ -23% ממחלות אלו נובעות מצריכת עוף והודו.
“צמצום זיהומי הסלמונלה המיוחסים לעופות עומד בראש סדר העדיפויות של המחלקה”, אמרה סגנית מזכירת ה-USDA, סנדרה אסקין, המובילה את היוזמה. “הזמן הוכיח שהמדיניות הנוכחית שלנו לא מקרבת אותנו ליעד שהצבנו לעצמנו בנושא בריאות הציבור. הגיע הזמן לחשוב מחדש על הגישה שלנו”.

בכוונת משרד החקלאות האמריקאי לקבל משוב מבעלי העניין אודות אסטרטגיות שליטה ומדידה ספציפיות של סלמונלה, כולל פרויקט ניסוי במשחטות ועיבוד בשר עופות. מרכיב מרכזי בגישה זו הוא עידוד הבקרה בזמן גידול העופות, כדי להביא לצמצום זיהום הסלמונלה המגיע למשחטות. הנתונים שיופקו ממשובי המידע ישמשו לקבוע האם גישה אחרת עשויה לגרום להפחתת מחלת הסלמונלה בקרב הצרכנים.
המאמץ ימנף את יכולות המחקר החזקות של USDA ויחזק את השותפות של שירות הבטיחות והפיקוח עם צוות המשימה למחקר, חינוך וכלכלה (REE) כדי לטפל בפערי נתונים ולפתח שיטות מעבדה חדישות לקביעת מדיניות עתידית לטיפול מוצלח בסלמונלה.

 

כתבות נוספות

ענף ההטלה בישראל: העובדות האמיתיות

מאת: מוטי אלקבץ, מזכיר ארגון מגדלי עופות בישראל בשבועות האחרונים מופצות ידיעות שקריות הנוגעות לענף הטלה. חלק מהעיתונאים לא טורחים לבדוק את העובדות האמיתיות וחלקם