צריכת שיא של מוצרי עוף – לקראת ראש השנה

ישראל מובילה בעולם בצריכת בשר עוף – כאשר בישראל פועלים כ-500 מגדלים. הספקת עופות וביצים לחג תיעשה ללא בעיות – ולא צפויים מחסורים

דני בלר
צילום: ALEXAS FOTOS / PIXABAY / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א’

ראש השנה בפתח – והעוף מככב בארוחות החג. הצריכה המקומית של עוף היא הגבוהה בעולם ועומדת על כ-64.4 ק”ג לנפש בשנה, בעוד הצריכה במדינות ה-oecd נאמדת בכ-31.7 ק”ג לנפש בשנה, בארה”ב המדורגת במקום השני כ-51 ק”ג לנפש בשנה. הממוצע העולמי נאמד בכ-14.9 ק”ג לנפש בלבד.

כיום, בענף העוף המקומי (פטם) פועלים כ-500 מגדלים. לקראת ראש השנה, בשבוע הקניות לחג הצריכה עולה בכ-40% (לפי ניתוח נתוני מכירות ברשתות השיווק בשנת 2020). ענף הלול בישראל הינו המגזר החקלאי הגדול ביותר – והוא עומד במרכזה של רפורמה שעלולה לפגוע קשה – עד כדי סגירה – במגדלים, בעיקר במגדלי הביצים למאכל.

לשם השוואה, בשבוע ממוצע צורך הישראלי כ-345 גרם דגים, כאשר כ-26% מכמות זו היא של דגים טריים, ואילו במהלך שבוע הקניות לחג נוסקת הצריכה לכ-563 גרם לנפש. הישראלי הממוצע צורך בשנה כ-18.1 ק”ג בשר בקר (טרי וקפוא) לנפש. בשנת 2019 הישראלים צרכו כ-164,000 טונות בשר, כ-14% מהכמות היא בשר שנשחט בישראל וכ-86% מהכמות היא בשר מיובא. בנוסף, בשבוע הקניות לקראת ראש השנה, נצפית עלייה בביקוש ובצריכה של כ-82% בהשוואה לממוצע כמות הבשר הנמכרת ברשתות השיווק בשאר ימות השנה.

על פי נתוני ה-oecd הצריכה המקומית של בקר לבשר בישראל היא במקום הרביעי בעולם, כאשר בראש הרשימה עומדת ארגנטינה עם 36.9 ק”ג לנפש, במקום השני ארה”ב עם 26.2 ק”ג לנפש, ובמקום ה-3 ברזיל עם 24.4 ק”ג לנפש, כאשר הממוצע במדינות ה-oecd עומד על 14.4 ק”ג לנפש, והממוצע העולמי עומד על 6.4 ק”ג לנפש בלבד.

הנתונים מוכיחים מעבר לכל ספק, כי ישראל צריכה ענף לול חזק ואיתן, על מנת לספק את הצריכה המקומית בתוצרת איכותית. אין תחליף לביצה ישראלית טרייה, המגיעה לצרכן יומיים אחרי שהוטלה בלול – אל מול ביצה מיובאת.

כתבות נוספות

ספרד: ביקוש גובר לביצי חופש

בספרד חל מהפך צרכני – והציבור מעדיף ביצים שמקורן בתרנגולות הגדלות בלולי חופש דני בלר צילום: Image by Igor Ovsyannykov from Pixabay / שימוש הוגן על פי סעיף