צוריאל חנוני, מנהל מדגרת רביבים (צילום: דני בלר)

רביבים: הלול החדיש, חילופי הדורות במדגריה – וסיפור ההצלחה

מיקום ייחודי, לולים חדישים, ניסיון רב שנים ועבודה אינטגרטיבית המאפשרת תיאום בין כלל הגורמים – המדגרה הוותיקה ברביבים עוברת חילופי דורות ושומרת על האיכות המאפיינת אותה

מאת: דני בלר
צילום: דני בלר

פגשנו את צוריאל חנוני, שהתמנה לאחרונה כמנהל המדגרה ברביבים והחליף את מוטי שליו הוותיק. הוא מגיע לרביבים מאיזור השפלה, במקור בן מושב חצב.

במקור, הוא עבד בתחום האלקטרוניקה, אליו הגיע אחרי סיום לימודי תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת חיפה. כשעבד במפעל וישיי, פנו אליו בבקשה לנהל חוות לולים. העניין קסם לו, כי הוא רצה לחזור לשורשים.

”לנהל לולים, זה כמו לגדל ילדים: זו עבודה של 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה. העבודה בחקלאות – יש בה ניהול סיכונים, היא עבודה דינאמית, אתה צריך לתת מענה מהיר לכל בעיה. הלימודים סייעו לי מאוד”, מספר צוריאל.

המדגרה ברביבים הינה ותיקה מאוד, אך ידעה להתאים עצמה ולהתחדש על פי הצורך. זוהי מדגרה גדולה, המייצרת 20 מיליון אפרוחים בשנה, מקבלת את ביצי הרבייה ממערך של שש חוות רביה שמייצרות כ-25 מיליון ביצי רביה בשנה. בין היתר, מייצרים כאן עבור חוות רביה מכפר מנחם, שדה משה, שובל ורביבים, האפרוחים מועברים לחוות פטם של עוף עוז.
מיקומה של המדגרה, ברביבים שבנגב, באזור בעל לחות נמוכה, בריחוק ממשקים אחרים, מקנה לה יתרון רב. למדגרה ניסיון רב שנים והתהליך האינטגרטיבי מאפשר בקרה מלאה ותיאום מקסימלי בין כלל הגורמים בשרשרת הייצור, מה שממקסם את התוצאות והביצועים.

כתבה נרחבת על המגדרה ברביבים – בגיליון הקרוב של עיתון ”משק העופות”

כתבות נוספות

ספרד: ביקוש גובר לביצי חופש

בספרד חל מהפך צרכני – והציבור מעדיף ביצים שמקורן בתרנגולות הגדלות בלולי חופש דני בלר צילום: Image by Igor Ovsyannykov from Pixabay / שימוש הוגן על פי סעיף