רווחת העופות באירופה, בימים של שינויי אקלים: אין נהלים אחידים

רווחת עופות בתקופות של חום קיצוני, במיוחד במהלך הובלה, מעסיקה לא רק את ארגוני הגנת זכויות בע”ח, אלא גם את המגדלים, אך התקנות האירופיות נותנות רק מענה בסיסי לבעיה
דני בלר

צילום המחשה: Image by Emel Arıman from Pixabay 

בעוד שבהולנד ובבלגיה נקבעו פרוטוקולים מותאמים ומפורטים באשר להובלת עופות בימים של חום קיצוני, לא תמיד קיימת אחידות בין שאר המדינות לגבי הגדרת מידה חום שתיחשב קיצונית ואופן הטיפול בעופות.

בשנים האחרונות, מגדלי העופות באירופה מתמודדים עם מספר הולך ועולה של גלי חום קיצוניים, שלא היו מוכרים לתושבי היבשת ומקורם, במשבר האקלים. הצפי הוא שבשנים הקרובות המצב רק יחמיר. בשל כך, בהולנד ובבלגיה (”המדינות הנמוכות”) היה צורך להסכים על הנחיות אחידות, שתהיינה יעילות בנוגע להובלת עופות בימים בהם שורר חום קיצוני. המטרה הינה להבטיח את רווחת העופות ולמזער את ההפסדים למגדלים. בימים חמים מאוד נכנסים לתוקף פרוטוקולים מוגדרים, ננקטים אמצעים מיוחדים מכיוון שרווחת בעלי החיים זוכה לתשומת לב יתרה הן מהתעשייה והן מצד הרשויות הלאומיות לבטיחות המזון והמוצרים.

עם זאת, לא כל המדינות מסכימות מהו חום קיצוני – האם יותר מ-27 מ”צ או כאשר החום מטפס ל-35 מ”צ ומעלה. מלבד הולנד ובלגיה, בשאר המדינות אמות המידה שונות, אין אחידות וכאשר בשוק המשותף ניתן לשנע בע”ח ממדינה למדינה, מבקשים ארגוני בע”ח ומגדלים כאחד – לקבוע נהלים אחידים וברורים.

כתבות נוספות

גידול ויצור עופות בר קיימא

במסגרת הכנס העולמי ל”מזון בר קיימא” בחסות האו”ם שיתקיים בספטמבר השנה. התבקשו המדינות להכין נושאים, הצעות ומחשבות לעתיד יצור המזון בשנים הבאות חזי כהן צילום: