שלא יחסר:  אושר ייבוא 110 מיליון ביצים לקראת הפסח

קרדיט צילום: Image by monicore from Pixabay

משרד החקלאות אישר את הייבוא על מנת למנוע מראש מחסור שייווצר מביקוש יתר לקראת פסח. כזכור, בשנה שעברה, בגלל בהלת הקורונה, נוצר מחסור זמני בביצים – דווקא בפסח

דני בלר

נערכים לחגים: משרד החקלאות אישר בתחילת החודש יבוא ביצים מוגדל לקראת פסח, על מנת למנוע את שקרה בשנה שעברה. בשל משבר הקורונה והחשש כי בישראל יהיה מחסור במזון, נוצרה בהלה לביצים. הביקוש החריג יצר מחסור זמני, דווקא בחג בו צורכים ביצים. לפני שנה ישראל עוד לא ידעה להתמודד עם מגפת הקורונה. התמונות מספרד, סין ואיטליה, על סגרים הרמטיים, על מחסור במזון ובמצרכי יסוד, על החשש שהצבא יצטרך להשליט סדר בערים – הריצו את הצרכנים לקנות ולאגור מכל הבא ליד.

למעשה, מלבד מחסורים נקודתיים שנוצרו בגלל התנפלות על מוצרים – בישראל לא היה מחסור במזון מכל סוג. גם ביצים לא היו אמורים להיות חסרים על המדפים, אלמלא ההתנפלות החריגה. השנה, למרבה השמחה, פסח, רמדאן ופסחא יערכו באווירה אחרת לגמרי – עדיין תחת הפקדה על הוראות משרד הבריאות, אבל עם משק פתוח באופן כמעט מלא.

משרד החקלאות הקצה מכסה פטורה ממכס לייבוא 110 מיליון ביצים, מאיטליה, ספרד, פורטוגל ואוקראינה. על הביצים יהיה סימון מיוחד, שיעיד כי הן ביצי ייבוא. גובה החיסכון ליבואנים על כל ביצה, בשל הפטור ממכס: כ-30 אג’.

כתבות נוספות

גידול ויצור עופות בר קיימא

במסגרת הכנס העולמי ל”מזון בר קיימא” בחסות האו”ם שיתקיים בספטמבר השנה. התבקשו המדינות להכין נושאים, הצעות ומחשבות לעתיד יצור המזון בשנים הבאות חזי כהן צילום: